Universitas Copernicana Thoruniensis In Futuro - modernizacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ramach Zintegrowanego Programu Uczelni. Zadanie nr 11: Moduł 6: Digitalizacja i upowszechnienie w Kujawsko-Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej zasobów książek i czasopism ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu

Fundusze Europejskie - Program Wiedza Edukacja Rozwój - logotypy - POWER

Opracowanie w systemie bibliotecznym (retrokonwersja) 30.000 książek i 70.000 egzemplarzy czasopism

Universitas Copernicana Thoruniensis In Futuro - modernizacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ramach Zintegrowanego Programu Uczelni. Zadanie nr 11: Moduł 6: Selekcja i opracowanie 30 tysięcy książek i 70 tysięcy czasopism.

W ramach zadania dokonano wyboru ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu 70 tysięcy czasopism i 30 tysięcy książek istotnych ze względów badawczych. Wszystkie rekordy bibliograficzne zostały stworzone zgodnie z ogólnopolskimi przepisami katalogowania Biblioteki Narodowej w Warszawie. W ramach przeprowadzonych prac stworzono rekordy bibliograficzne, rekordy zasobu oraz rekordy egzemplarzy. Stworzono Deskryptory Biblioteki Narodowej opisującej cechy formalne oraz treść skatalogowanych czasopism i książek.

Efekty przeprowadzonych prac:

1. Udostępnienie w katalogu Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu informacji o 70 tysiącach jednostek czasopism polskich i niemieckich.

W katalogu Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu zamieszczono informacje bibliograficzne (zgodne z ogólnopolskimi przepisami katalogowania Biblioteki Narodowej w Warszawie) wydawnictw ciągłych wraz z danymi dotyczącymi poszczególnych zeszytów i numerów czasopism. Wprowadzenie tych danych umożliwia użytkownikom Uniwersytetu na wyszukanie oraz zamówienie poszukiwanych numerów czasopism.

2. Udostępnienie w katalogu Biblioteki Narodowej w Warszawie informacji o 70 tysiącach jednostek czasopism polskich i niemieckich ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu.

W ogólnopolskiej "strefie współnej" (Network zone) Biblioteki Narodowej zamieszczono informacje o 70 tysiącach jednostek czasopism umożliwiając tym samych użytkownikom wyszukania ich w katalogu narodowym. Zamieszczone dane bibliograficzne służą również innym bibliotekom polskim do kopiowania danych bibliograficznych do swoich lokalnych katalogów zbiorów.

3.  Udostępnienie w katalogu Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu informacji o 30 tysiącach książek.

W katalogu Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu zamieszczono informacje bibliograficzne (zgodne z ogólnopolskimi przepisami katalogowania Biblioteki Narodowej w Warszawie) druków zwartych. Wprowadzenie tych danych umożliwia użytkownikom Uniwersytetu na wyszukanie oraz zamówienie poszukiwanych książek. Skatalogowano książki z XIX wieku i XX wieku, polskie i zagraniczne wydawnictwa seryjne, zespół publikacji Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

4. Udostępnienie w katalogu Biblioteki Narodowej w Warszawie informacji informacji o 30 tysiącach książek.ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu.

W ogólnopolskiej "strefie współnej" (Network zone) Biblioteki Narodowej zamieszczono informacje o 30 tysiącach druków zwartych umożliwiając tym samych użytkownikom wyszukania ich w katalogu narodowym. Zamieszczone dane bibliograficzne służą również innym bibliotekom polskim do kopiowania danych bibliograficznych do swoich lokalnych katalogów zbiorów.