Opena Access Week 2018 - baner

IX Tydzień Otwartej Nauki w Bibliotece UMK

Międzynarodowy Tydzień Otwartej Nauki to cykliczne wydarzenie propagujące ideę otwartości w nauce i edukacji. Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu, włączając się po raz kolejny w Open Access Week, przygotowała dwie interesujące prelekcje:

1) dr Dominik Mirosław Piotrowski, Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu
Tytuł: Otwartoźródłowe systemy zarządzania treścią w służbie otwartej nauki
Kiedy: 22 października, godzina 13.00

Miejsce: BU, sala audytoryjna nr 8 (parter)

2) dr Natalia Pamuła-Cieślak, Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK
Tytuł: Wszystko otwarte czyli o indeksowaniu, wyszukiwaniu i dostępie do publikacji w Directory of Open Access Journals (DOAJ) i Directory of Open Access Books (DOAB)
Kiedy: 24 października, godzina 11.30

Miejsce: BU, sala audytoryjna nr 8 (parter)


Jednocześnie zapraszamy nauczycieli akademickich na dwa webinaria na temat licencji Creative Commons oraz Otwartych Zasobów Edukacyjnych, które przygotowane zostały przez Koalicję Otwartej Edukacji i Stowarzyszenie EBIB. Spotkania potrwają 60 minut, ostatnie 15 przeznaczone zostało na pytania i dyskusję. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

1) Kamil Śliwowski
Tytuł: Otwarte licencje Creative Commons na uczelni. Co warto wiedzieć?
Kiedy: 23 października, godz. 20:00

2) Karolina Grodecka, Centrum e-Learningu AGH
Tytuł: Otwarte Zasoby Edukacyjne w pracy nauczycieli akademickich
Kiedy: 24 października, godz. 20:00

Więcej informacji oraz link do rejestracji znajdują się na stronie: http://koed.org.pl/pl/blog/2018/10/02/webinary-na-tydzien-otwartej-nauki/


25-26 października zapraszamy również na bezpłatne seminarium pt. Dziedzictwo cyfrowe: strategie, wyzwania, korzyści, skierowane do lokalnych i regionalnych instytucji kultury zainteresowanych udostępnianiem swoich zbiorów w internecie. Wymagana rejestracja pod adresem: http://tueuropeana.pl/  (zakładka: Dla posiadaczy kolekcji).