Studenci - internet

Komputery w Bibliotece

Komputery udostępnione czytelnikom znajdują się we wszystkich czytelniach Biblioteki oraz w otwartej przestrzeni I i II piętra. Komputery wyposażone są w kilka podstawowych aplikacji pozwalających na przeszukiwanie Internetu czy edytowanie tekstu.

Na I piętrze są także stanowiska komputerowe przeznaczone tylko do wyszukiwań w Katalogu Biblioteki Uniwersyteckiej i Katalogu Bibliotek Rozproszonych (KARO).

Dostęp do Internetu

Z komputerów z dostępem do Internetu można korzystać jedynie w celach naukowo-badawczych i edukacyjnych. Zasady korzystania z tych komputerów określa Regulamin Sieci Komputerowej UMK.

Bezprzewodowy dostęp do internetu - sieć EduRoam

W Bibliotece Uniwersyteckiej dostępna jest sieć bezprzewodowa tworzona przez Uczelniane Centrum Informatyczne w ramach projektu EduRoam. Sieć umożliwia pracownikom i studentom UMK, posiadającym komputery przenośne wyposażone w karty łączności bezprzewodowej, na swobodny dostęp do Internetu.

Aby korzystać z sieci bezprzewodowej należy posiadać konto pocztowe na jednym z serwerów UMK.

Instrukcje instalacji i konfiguracji

W razie problemów prosimy o kontakt z pracownią Uczelnianego Centrum Informatycznego UMK w Bibliotece Uniwersyteckiej (pokój 141, I piętro), email na adres eduroam@umk.pl lub telefon 2727.