TB 2020 baner www

Spotkanie autorskie z Barbarą Klicką - poetką, pisarką i animatorką kultury. Rozmowę poprowadzi dr Marcin Lutomierski

Barbara Klicka – poetka, pisarka, scenarzystka przez lata związana z Teatrem Żydowskim, współproducentka Festiwalu Warszawa Singera, redaktorka ukazującego się w latach 2010-2014 czasopisma Cwiszn, współpracowniczka i ambasadorka Wolnych Lektur.

Debiutowała książką poetycką Wrażliwiec w roku 2000. Nominowana do  Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” w 2013 r. w kategorii książka roku za tom  same same i laureatka tej nagrody w roku 2016 za tom Nice. Za ten tom, również w tym roku, zdobyła też Nagrodę Literacką w Gdyni. Jej teksty zostały przetłumaczone między innymi na język angielski i niemiecki.

Współautorka tekstów na płycie Czarny war zespołu Pochwalone. Współtworzy wraz z Jackiem Dehnelem i zespołem Tajny projekt „Nowy Tajny Detektyw”, którego efektami są książka o takim samym tytule, płyta oraz blog tajnydetektyw.blogspot.com. Zawodowo jest związana z warszawskimi instytucjami kultury – publicznymi i trzeciego sektora.

Jako prozaik debiutowała w styczniu 2019 r. powieścią Zdrój, która jest przedmiotem tego spotkania.

Współorganizatorem spotkania jest biblioteka internetowa Wolne Lektury

Barbara Klicka, fot.: Dominika Dzikowska

Barbara Klicka, fot. Dominika Dzikowska

Powieść "Zdrój" Barbary Klickiej

Marcin Lutomierski – doktor filologii polskiej, badacz i popularyzator literatury, specjalista do spraw promocji Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wykładowca na Wydziale Humanistycznym UMK, członek kilku towarzystw naukowych, autor licznych publikacji z zakresu literatury emigracyjnej XIX–XX w., literatury dla dzieci i młodzieży, edytorstwa naukowego i literackiego.

dr Marcin Lutomierski

dr Marcin Lutomierski, fot. Paweł Lutomierski

Premiera Spotkania autorskiego z Barbarą Klicką odbyła się na stronie Facebook Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu 13 maja o godz. 19.00. Zapraszamy: https://www.facebook.com/bu.torun/posts/4357947767564306 Podczas spotkania można było zadawać pytania Autorce!
Wydarzenie w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/events/691856201573059/

TB 2020 Patronat

Szanowni Państwo,

w dniach 8-15 maja jak co roku zapraszamy na cykl imprez w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tegoroczna, siedemnasta edycja odbywa się pod hasłem „Zasmakuj w Bibliotece”. Jest to edycja wyjątkowa ponieważ wszystkie kreowane przez nas wydarzenia mają charakter online w związku ze światową  pandemią.

Proponujemy Państwu na naszych stronach między innymi zwiedzenie cyfrowych wystaw, wysłuchanie i obejrzenie kilku ciekawych opowieści, rozwiązanie Quizu wiedzy o naszej bibliotece. Zapraszamy na dwa autorskie spotkania, a także do wzięcia udziału w otwartym warsztacie wideo tworzenia kolekcji i wystaw w Omeka.

Jako, że pragniemy zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznego Tygodnia Bibliotek „rozsmakować” Państwa w Bibliotece nie zabraknie kulinarnych przepisów prezentowanych przez Bibliotekarzy BU, a wybranych z zabytkowych zbiorów KPBC.

Serdecznie zapraszamy.

Zostańcie Państwo z Nami w domach!

Organizatorzy:

Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu