Bazy danych subskrybowane przez UMK (w układzie alfabetycznym) Bazy danych subskrybowane przez UMK (w układzie alfabetycznym)

Powrót

IBUK Libra

IBUK Libra - dostęp pełnotekstowy do 1853 książek elektronicznych  polskich wydawnictw, tj.: PWN, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Wolters Kluwer, wydawnictwa akademickie i inne.

zakres tematyczny - wielodziedzinowy

Korzystanie z dostępów do książek elektronicznych na platformie nie wymaga zakładania kont, ani logowania. Jednak opcjonalne zarejestrowanie się do „myIBUK” - Twojej osobistej półki stwarza dodatkowe możliwości pracy z tekstem: tworzenie notatek, zaznaczeń, udostępniania, które zostają przypisane do czytanej pozycji i pozostają zachowane do czasu wycofania e- książki z półki.
Komunikat „usuń z półki” pojawia się po wybraniu ikonki „i” na okładce e-książki oraz kliknięciu wielokropka.

Na platformie IBUK Libra została przygotowana nowa funkcjonalność  – „Cytuj” .  Po zalogowaniu się do myIBUK i zaznaczeniu wybranego fragmentu e-książki nad zaznaczonym tekstem pojawi się pasek z możliwością wyboru jednej z  opcji: „Zaznacz”, „Notatka”, „Udostępnij” oraz  „Cytuj”. Kliknięcie „Cytuj” spowoduje utworzenie nowego okna z przygotowanym cytatem. Niezależnie od długości zaznaczonego fragmentu do „Cytatu” przejdzie tylko określona liczba słów, zdefiniowana na platformie. „Tekst” oraz „Bibliografię” można przekopiować do pliku tekstowego na swoim urządzeniu.

Poza opcją "Cytuj" nie ma możliwości kopiowania,  ani drukowania.

 

Książka miesiąca

kwiecień 2020

Republika przekonań / Kaushik Basu

Republika przekonań / Kaushik Basu


 

Zapoznaj się z Pomocą

lub obejrzyj filmy

 

 

Odwiedź czytelnię IBUK Libra już teraz!

 


pomoc (jęz. ang.)
moje konto w katalogu

Menedżer bibliografii

Mendeley strona dedykowana

UMK posiada subskrypcję Mendeley Institutional Edition oraz dostęp do konta Premium. Konto tego typu zapewnia większą przestrzeń dyskową oraz funkcje wspierające społecznościową współpracę między naukowcami