Aktualności Aktualności

Powrót

Dostęp zdalny do e-zasobów

Strona jest aktualizowana na bieżąco!

Czytelnia online

Uczelnia zapewnia zdalny dostęp do zasobów elektronicznych za pomocą usługi HAN. Wykaz dostępnych e-zasobów znajduje się na stronie „Czytelnia online” Biblioteki Uniwersyteckiej. Każdy zasób ma dwa wejścia: „Wejście z terenu UMK” oraz „Wejście z domu”. 

„Wejście z domu” będzie wymagać zalogowania się w Centralnym Punkcie Logowania.  

Należy pamiętać o istniejących ograniczeniach:

  • dostęp pośredni za pomocą usługi HAN może być wolniejszy niż bezpośredni dostęp do zasobów osiągalny z komputerów na uczelni
  • do niektórych zasobów jednoczesny dostęp jest limitowany. Jeśli limit zostanie osiągnięty, zostanie wyświetlona informacja, że liczba dostępnych licencji została osiągnięta.

EBSCO - zdalnie - e-książki na własność w dostępie UU

W ramach akcji firmy EBSCO oraz współpracujących z EBSCO wydawców od 16.03 do 30.06 został rozszerzony model dostępu do zakupionych na własność e-książek. Dotychczasowy jeden jednoczesny dostęp zmienia się na model nielimitowanego dostępu (UU). Przedstawiamy listę e-książek o zwiększonym w ten sposób dostępie.

Legalis - zwiększony limit

Wydawnictwo C. H. Beck zwiększyło do końca marca limit jednoczesnych użytkowników w Systemie Informacji Prawnej Legalis do 150.

IBUK Libra : "E-booki w służbie nauki"

Wydawnictwo Naukowe PNW udostępniło bezpłatny pakiet dwudziestu publikacji metodologicznych w ramach platformy IBUK Libra

Bazy testowe

Biblioteka Uniwersytecka oferuje testowy dostęp do baz.

Katalog Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu

W Katalogu zasoby biblioteczne, które istnieją również w postaci cyfrowej, mają podany link w polu „Zasób elektroniczny”. Obok linku może pojawić się informacja:

  • „Dostęp z sieci UMK”  - kliknięcie w link spowoduje przekierowanie do dostępu za pośrednictwem usługi HAN, czyli pozwoli na dostęp spoza terenu uczelni
  • „Dostęp z terenu UMK” – dostęp jest tylko z komputerów działających na terenie uczelni, czyli nie ma do nich dostępu z domu

Jeśli obok linku nie ma dodatkowych informacji, to znaczy, że zasób jest otwarty dla wszystkich.

Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa

Z zasobów Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej możecie Państwo korzystać bez logowania i o dowolnej porze‼️ Obecnie w KPBC udostępniamy ponad 200 tysięcy obiektów cyfrowych: książek, czasopism, rękopisów, map, dzieł sztuki, etc. Miłego oglądania i lektury‼️

Repozytorium rUM@K

Skorzystaj bez logowania z materiałów dostępnych w Repozytorium rUM@K, w którym przechowywane i udostępniane są dokumenty cyfrowe będące efektem prac badawczych i dydaktycznych pracowników oraz doktorantów UMK. Repozytorium UMK umożliwia legalne korzystanie z ponad 6 tysięcy prac! 

Akademicka Platforma Czasopism

Obecnie Platforma oferuje dostęp do 57 czasopism wydawanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika, a także do tytułów publikowanych przez partnerów, m.in.: Instytut Historyczny PAN, czy Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Na bieżąco udostępniane są czytelnikom nowe zeszyty oraz sukcesywnie wprowadzane archiwalne numery. Wraz z Wydawnictwem Naukowym UMK zachęcamy do korzystania!

"Narzędziownik" do zdalnego nauczania

W portalu Uwolnij Naukę w zakładce EDUKACJA członkowie KOED opracowali najważniejszy zestaw agregatorów, portali, narzędzi do zdalnego nauczania na poziomie akademickim.