kontakt z bibliotekarzem dziedzinowym:
tel. (+48-56) 611-44-04
Joanna.Szwarc-Kozlowska@bu.umk.pl

Powrót

IBUK Libra

IBUK Libra - dostęp pełnotekstowy do ponad 3 tyś. książek elektronicznych  polskich wydawnictw, tj.: PWN, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Wolters Kluwer, wydawnictwa akademickie i inne.

zakres tematyczny - wielodziedzinowy

Korzystanie z dostępów do książek elektronicznych na platformie nie wymaga zakładania kont, ani logowania. Jednak opcjonalne zarejestrowanie się na „myIBUK” - Twojej osobistej półki stwarza dodatkowe możliwości pracy z tekstem: tworzenie notatek, zaznaczeń, udostępniania, które zostają przypisane do czytanej pozycji i pozostaną zachowane do czasu wycofania e- książki z półki.
Komunikat „usuń z półki” pojawia się po wybraniu ikonki „i” na okładce e-książki oraz kliknięciu wielokropka.

Funkcjonalność  – „Cytuj” .  Po zalogowaniu się do myIBUK i zaznaczeniu wybranego fragmentu e-książki nad zaznaczonym tekstem pojawi się pasek z możliwością wyboru jednej z  opcji: „Zaznacz”, „Notatka”, „Udostępnij” oraz  „Cytuj”. Kliknięcie „Cytuj” spowoduje utworzenie nowego okna z przygotowanym cytatem. Niezależnie od długości zaznaczonego fragmentu do „Cytatu” przejdzie tylko określona liczba słów, zdefiniowana na platformie. „Tekst” oraz „Bibliografię” można przekopiować do pliku tekstowego na swoim urządzeniu.

Poza opcją "Cytuj" nie ma możliwości kopiowania,  ani drukowania.

 

Zapraszamy do składania propozycji zakupu nowych dostępów poprzez "UZYSKAJ DOSTĘP - ZAPROPONUJ ZAKUP" na platformie IBUK Libra. Realizaja takich zamówień następuje w ciągu dwóch dni roboczych zgodnie z profilem gromadzenia BU UMK.

 

W ramach prezentu z okazji Tygodnia Bibliotek wydawnictwo PWN otworzyło dodatkowy dostęp do 1800 tytułów na platformie IBUK LIBRA do 26 maja 2024 r. Lista.

 


 

Zapoznaj się z Przewodnikiem Użytkownika!

 

 

Odwiedź czytelnię IBUK Libra już teraz!

 


Weterynaria i nauki stosowane

Oprócz baz pełnotekstowych, bibliograficznych oraz czasopism dostępnych w ramach konsorcjów i licencji krajowych (tabelka powyżej) polecamy również:

Bazy pełnotekstowe ogólnodostępne (Open Access)

  • DOAJ (Directory of Open Access Journals - baza danych stworzona przez Lund University indeksujaca recenzowane czasopisma naukowe otwartego dostępu
  • PLoS  (Public Library of Science) - baza czasopism naukowych i innej literatury naukowej otwartego dostępu, w ramach tego projektu publikowane są m.in. czasopisma takie jak:
    • PLoS Biology,
    • PLoS Medicine,
    • PLoS Genetics,
    • PLoS Pathogens,
    • PLoS Clinical Trial

Bazy bibliograficzne

  • AGRO - polska baza wielodziedzinowa bibliograficzno-abstraktowa, zakres tematyczny obejmuje nauki przyrodnicze, rolne, weterynaryjne, gospodarkę żywnościową, ochronę środowiska, toksykologię, bioinżynierię zwierząt

Portale edukacyjne, fachowe