NOWA MONOGRAFIA SŁYNNEJ SREBRNEJ BIBLIOTEKI

W ostatnich dniach ukazała się na międzynarodowym rynku wydawniczym książka prof. Janusza Tondela i prof. Arkadiusza Wagnera pt. The Silver Library of Duke Albrecht of Prussia and his Wife Anna Maria. Jej wydawcą jest oficyna akademicka LIT-Verlag (Berlin-Münster-Wien-Zürich-London). Książka stanowi pierwszą tak kompleksową analizę słynnej Srebrnej Biblioteki (niem. Silber Bibliothek), zarówno z perspektywy historycznej i biograficznej (włącznie z akcentami psychologicznymi), jak też bibliologicznej i historyczno-artystycznej.

Dzieło to wyróżnia się również niezwykle bogatą szatą edytorską (proj. Andrzeja Tomaszewskiego), w tym tablicami fotograficznymi, prezentującymi całe oprawy i ich detale (aut. głównie Andrzeja Skowrońskiego).

Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy wsparciu Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu i Biblioteki Narodowej w Warszawie; zob.: http://www.lit-verlag.de/isbn/3-643-91157-5

NOWA MONOGRAFIA SŁYNNEJ SREBRNEJ BIBLIOTEKI