IX Toruński Kiermasz Książki Regionalnej

Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu serdecznie zaprasza na Toruński Kiermasz Książki Regionalnej - cykliczne wydarzenie mające charakter targów wydawniczych połączonych z prezentacjami, spotkaniami, warsztatami i innymi wydarzeniami poświęconymi obszarom północnej Polski. Od 2011 roku odbyło się już osiem edycji Kiermaszu. Ich organizacja jest rezultatem współpracy Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu z Toruńskim Oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz – od 2022 roku – Książnicą Kopernikańską w Toruniu.

W dniach 17-18 października 2023 roku w Toruniu odbędzie się IX Toruński Kiermasz Książki Regionalnej „Kujawy i Pomorze”. Tym razem w jego ramach zorganizowane zostaną Targi Książki oraz II Kongres Regionalistów. Zapraszamy w szczególności na Targi Książki, które wraz z towarzyszącymi im wydarzeniami, zagoszczą ponownie w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej 17 października 2023 roku! Kilkunastu wystawców zaprezentuje publikacje dotyczące obszarów Pomorza Wschodniego i Zachodniego, Powiśla, Warmii, Mazur oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

Bardzo interesująco zapowiadają się także wydarzenia towarzyszące Targom. „Pisarz wobec dziedzictwa miejsc” to temat spotkania z prof. Stefanem Chwinem – powieściopisarzem, eseistą, historykiem literatury i grafikiem, które poprowadzi prof. Maciej Wróblewski z Wydziału Humanistycznego UMK. O demonach, duchach i zjawach ziemi chełmińskiej dyskutować będą autorka Natalia Zacharek oraz ilustratorka książek, malarka i twórczyni artbooków Yulya Tabenska. „Dzieci Jerominów” Ernsta Wiecherta będą tematem rozmowy redaktora Waldemara Mierzwy z Wydawnictwa Retman w Dąbrównie z prof. Włodzimierzem Zientarą z Wydziału Humanistycznego UMK w ramach kolejnej odsłony cyklu „Mazury w Toruniu”. Targi Książki w Bibliotece Głównej UMK zakończy spotkanie z autorami książki „Historia Kaszubów na jeden wieczór” i projekcja filmu „Jutro będzie padać”, połączona z dyskusją z udziałem jego twórców z Fundacji „Aby Chciało Się Chcieć”.

Na Targi Książki zapraszamy 17 października od godz. 10.00 do holu głównego Biblioteki Uniwersyteckiej UMK przy ul. Gagarina 13, a na wydarzenia towarzyszące do sali nr 8 (parter).

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Unii Europejskiej.

Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Partnerem Wspierającym - Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

#LubieTuByc     #FunduszeUE     #KujawyPomorze