Bułgaria. Złoto i rakija oraz Złote piachy

Szanowni Państwo!

3 marca 2020 r. o godz. 13.00 na II piętrze Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu rozpocznie się promocja książek Bułgaria. Złoto i rakija Magdaleny Genow oraz Złote piachy Sylwii Siedleckiej. Rozmowę z autorkami poprowadzi prof. dr hab. Viara Maldjieva z Katedry Bałkanistyki UMK. Organizatorami wydarzenia są Katedra Bałkanistyki UMK, Klub Miłośników Bułgarii UMK i Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu.

Magdalena Genow - filolożka bułgarystki, politolożka, wydawca książek. Urodzona w Bułgarii, wychowana w Polsce. Miłośniczka podróżowania pieszego i na rowerze. Prowadzi blog Bulgarkapl na portalu Facebook.

dr Sylwia Siedlecka – pisarka, badaczka kultury bułgarskiej i czeskiej. Doktorat z kulturoznawstwa obroniła na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jest pracownikiem Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej UW. Jej zainteresowania naukowe skupiają się na transferach kulturowych i wyobraźni społecznej. Autorka lub współautorka m.in. zbioru opowiadań Szczeniaki (2010), Leksykonu tradycji bułgarskiej (2011), powieści Fosa (2015), zbioru Zmiana ram. Instytucje po 1989 roku w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach (2019). Wykładała m.in. w Collegium Civitas, Warszawskiej Szkole Fotografii. Współpracuje z warszawskim Domem Spotkań z Historią.

Serdecznie zapraszamy!

Bułgaria. Złoto i rakija Magdaleny Genow oraz Złote piachy Sylwii Siedleckiej