Aktualności DARIAH-PL Aktualności DARIAH-PL

Centra naukowe RIKEN oraz doświadczenia z pracy akademickiej w Japonii

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy na kolejne seminarium Science Bridges, które odbędzie się 18 grudnia 2020 r. o godz. 13:00. Będzie to wirtualny wykład dr. Tomasza Rutkowskiego (RIKEN, Japonia) pt. "Centra naukowe RIKEN oraz doświadczenia z pracy akademickiej w Japonii". Partnerami seminarium Science Bridges są Centrum Doskonałości IMSErt (Interakcje – umysł, społeczeństwo, środowisko), International Society of Knowledge Organization (ISKO) – koło w Toruniu oraz Konsorcjum DARIAH-PL na UMK.

Nagranie wykładu

Prezentacja seminaryjna przedstawi RIKEN z punktu widzenia 22 lat doświadczeń w japońskiej akademii. Dr. Tomasz Rutkowski miał okazję przyjechać na roczny staż doktorancki w RIKEN Brain Science Institute (BSI) w 1998 i potem prowadził badania na Kyoto University, ponownie w RIKEN BSI, na Uniwersytecie w Tsukubie, na Uniwersytecie Tokijskim (gdzie wciąż pełni funkcję “research fellow”) i ponownie w RIKEN Center for Advanced Intelligence Project (AIP). Przedstawiony zostanie również nasz nowy projekt zastosowań sztucznej inteligencji do wczesnej diagnostyki demencji z ufundowany przez rządy Japonii, Francji i Niemiec. Projekt będzie prowadzony z laboratoriami na Uniwersytecie we Freiburgu i INRIA pod Paryżem.