Open Education Week 2020 logo CC-BY źródło: https://www.openeducationweek.org/page/materials

Open Education Week 2020

Tydzień Otwartej Edukacji, który w tym roku przypada w terminie 2-6 marca, to międzynarodowa akcja mająca na celu promowanie otwartości w edukacji. Warto zatem wiedzieć, że "Otwarta edukacja obejmuje zasoby, narzędzia i praktyki, które wykorzystują ramy otwartego udostępniania w celu poprawy dostępu do edukacji i wzmacniania jej efektywności na całym świecie".

Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu, która jest członkiem Koalicji Otwartej Edukacji oraz Sparc Europe, także uczestniczy w obchodach Tygodnia Otwartej Edukacji, promując swoje otwarte zasoby.   

Otwarte zasoby edukacyjne Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu

Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa 

Biblioteka cyfrowa współtworzona przez instytucje naukowe i instytucje kultury województwa kujawsko-pomorskiego. 

O pożytkach z ksiąg cyfrowych

Wystawa prezentująca kolekcję wybranych rękopisów średniowiecznych ze zbiorów BU UMK. Skierowana jest do studentów historii, historii sztuki, archiwistyki, adeptów nauk o mediach i komunikacji społecznej oraz wszystkich zainteresowanych spuścizną rękopiśmienną średniowiecza. 

Otwarte szkolenie biblioteczne

Otwarte szkolenie biblioteczne skierowane jest zarówno do studentów pierwszego roku, jak również pozostałych użytkowników zainteresowanych poszerzeniem wiedzy o usługach oferowanych przez główną książnicę UMK.

Otwarte zasoby naukowe i edukacyjne

Otwarty kurs dotyczący Otwartych zasobów naukowych i edukacyjnych utworzony przez Bożenę Bednarek-Michalską. Kurs skierowany jest do naukowców oraz osób, ktore interesują się nauką i edukacją.