parter, tel. (+48 56) 611-4425 
Czasopisma@bu.umk.pl
godziny otwarcia: pn. - pt. 8.30-19.00, sob. 9.00-17.00, nd. nieczynne

Czytelnia czasopism

  • W Czytelni jest bezpośredni dostęp do ponad 3,5 tysiąca bieżących tytułów polskich i zagranicznych czasopism naukowych, popularnonaukowych, gazet, monitorów oraz czasopism dostępnych na mikrofiszach lub mikrofilmach. Tytuły wyłożone na półce w Czytelni Czasopism mają w Katalogu Biblioteki status: nowo nabyty.
  • Czasopisma ułożone są tematycznie.
  • W Czytelni można również korzystać z archiwalnych roczników czasopism zamawiając je uprzednio poprzez Katalog Biblioteki lub poprzez Komputerowy Katalog Kartkowy Czasopism.
  • Odbitkę ksero można zrobić w Czytelni korzystając z samoobsługowego kserografu (kartę można kupić w Pracowni Kserograficznej Presto - pokój 27) lub złożyć zamówienie u dyżurnego bibliotekarza - wykonane kopie należy odbierać w Pracowni Kserograficznej Presto, tam też dokonuje się płatności.
  • Czytelnia posiada stanowiska komputerowe, na których zapewniony jest dostęp do czasopism elektronicznych i baz danych rozpowszechnianych w sieci komputerowej UMK oraz do internetowych źródeł informacji niezbędnych do studiów i prac naukowo-badawczych.

Do korzystania z czytelni uprawnia karta biblioteczna lub elektroniczna legitymacja studencka. Osoby spoza UMK mogą korzystać z jednodniowej karty czytelnika, wydawanej w Informacji na I piętrze Biblioteki. Korzystający z czytelni powinni pozostawić w szatni odzież wierzchnią, do przechowania bagażu (teczki, torby, plecaki...) służą skrytki dostępne obok szatni. W czytelni obowiązuje cisza.