Aktualności Aktualności

Powrót

Nowa licencja krajowa Elsevier 2019-2021

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, od czerwca obowiązuje nowa licencja krajowa Elsevier na lata 2019-2021. Zgodnie z nowymi warunkami licencji dostępnych będzie 1819 czasopism online, w tym 1638 czasopism bieżących z rocznikami od 1995 oraz 181 czasopism archiwalnych.

Nowością od tego roku będzie dostęp do wszystkich 19 czasopism z grupy Cell oraz 4 czasopism z grupy Lancet. Licencja daje również dostęp do wybranych pakietów książek online.

Wprowadzony zostanie również pilotażowy program publikowania otwartego w czasopismach hybrydowych i gold open access Elsevier dla autorów korespondencyjnych afiliowanych w instytucjach zgłoszonych do licencji (w tym UMK) pozwalający na publikację artykułów z Polski, których koszt zostanie sfinansowany z krajowej opłaty licencyjnej.

Program zostanie uruchomiony w czerwcu 2019 i wtedy zostaną opublikowane szczegółowe instrukcje dla autorów. Przypominamy również o możliwości darmowego publikowania w czasopismach hybrydowych wydawnictwa Springer w ramach programu Springer Open Choice.