Szkolenie biblioteczne dla studentów I roku

Elektroniczny kurs szkolenia bibliotecznego został przygotowany dla studentów pierwszego roku studiów, którym znajomość zasad funkcjonowania i korzystania z Biblioteki Uniwersyteckiej ułatwi studiowanie. Kurs został tak opracowany, by mógł służyć wszystkim użytkownikom Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, zainteresowanym poszerzeniem wiedzy o usługach oferowanych przez główną książnicę UMK. W zależności od potrzeb można przeglądać wszystkie lub tylko wybrane prezentacje w dowolnej kolejności.

Prezentacje elektroniczne nie zastąpią spaceru po Bibliotece z możliwością zadawania pytań bibliotekarzowi, ale taka forma kontaktu z użytkownikiem ma inne zalety. Kurs można realizować wtedy, kiedy ma się czas, ochotę lub wyraźną potrzebę, można do niego wracać i przypominać sobie ważne informacje. Nie trzeba przychodzić specjalnie do Biblioteki. Każdy może mieć wpływ na treść szkolenia, przesyłając swoje uwagi do bibliotekarzy.

Studentów pierwszego roku prosimy także o uzupełnienie na platformie Moodle w swoim profilu numeru indeksu i  danych osobowych. Jeśli mają Państwo pytania do autorów prezentacji, zachęcamy do skorzystania z forów dyskusyjnych znajdujących się na platformie.

Za wszelkie wskazówki będziemy Państwu wdzięczni, pozwolą one nam monitorować, poprawiać i udoskonalać kurs. Można je wysyłać na adres info-bib@bu.umk.pl.

Szkolenie dostępne jest od 3 października 2016 do 31 lipca 2017

 

Weź udział w szkoleniu bibliotecznym